Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Poezja Edwarda Stachury - spotkanie DKK

Spotkanie
Muszyna, ul. Rynek 31
29.08.2019
17:00 - 20:00

Opis

Najbliższe spotkanie DKK odbędzie się 29 sierpnia. Poczytamy i posłuchamy poezji Edwarda Stachury, który w 1976 r. zawitał do Muszyny..

Edward Jerzy Stachura o pseudonim „Sted” urodził się 18 sierpnia 1937 w Charvieu  zmarł 24 lipca 1979 w Warszawie. Był polskim poetą, prozaikiem, pieśniarzem i tłumaczem, laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1972).

Krytyka, wbrew samemu Stachurze, łączyła jego życie z twórczością. Pomiędzy wykreowanym bohaterem a realnym pisarzem stawiano znak równości. Dziś jego utwory są wykonywane m.in. przez grupę Stare Dobre Małżeństwo, Jacka Różańskiego (płyta do muzyki Jerzego Satanowskiego), Jana Kondraka, Federację (płyta „Stachura-Poematy”), Marka Gałązkę, Sławomira Zygmunta, Hey, Jacka Wojciechowskiego, Annę Chodakowską , grupę Leniwiec (płyta "Rozpaczliwie wolny"), czy formację Babu Król oraz Fabula Rasa. 

Stachura wypowiadał się w różnych formach: lirykach, poematach, utworach z pogranicza prozy poetyckiej, refleksyjnej i narracyjnej. Sięgał do stylu ballady i gawędy oraz bezpośredniej wypowiedzi odautorskiej na licznych spotkaniach autorskich, podczas których grał na gitarze i śpiewał własne teksty.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Muszyna, ul. Rynek 31
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty wydarzenia, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Data ostatniej aktualizacji: 15.07.2019, 22:34

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Poezja Edwarda Stachury - spotkanie DKK
Spotkanie
Data:
29.08.2019 | 17:00 - 20:00
Wstęp:
wolny
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook